Lyže

Ať už patříte k milovníkům běžek či sjezdovek, v Chřibech si docela jistě přijdete na své. Pamatováno je na zdatnější i méně zdatné lyžaře a zkrátka nepřijdou ani děti, které mohou využít jak vlastní svahy, tak trpělivé instruktory v lyžařských školičkách.

LYŽAŘSKÉ STŘEDISKO STUPAVA

Lyžařské středisko Stupava se nachází jen pár set metrů od hlavní silnice E50, na trase, kde nemůžete přehlédnout dominantu chřibských hor – nejstarší hrad na Moravě, Buchlov. Technicky velmi zajímavá, lineární sjezdovka vybízí ke sněhovým radovánkám nebo zdokonalování stylu carvingového lyžování.  Na trati nejsou žádné zatáčky, nestřídají se zde prudké části s mírnými, jízdu si můžete pořádně užít.

Kopec poskytuje adrenalinové vyžití nejen pro lyžaře,  ale také pro snowboardisty. Za vše mluví historie, která se začala psát v roce 2001. Každoročními inovacemi a budováním přibyla, kromě nejmodernějšího odbavovacího systému, kvalitní restaurace s domácí kuchyní, lyžařský servis a půjčovna, v horním patře sjezdovky také svah pro rodiny s malými dětmi. Na mírném kopci je poskytováno lyžování zábavnou formou tak, jak to mají děti rády. Lyžují odděleně od ostatních, proto nehrozí žádné srážky a s nimi spojené úrazy.

Samozřejmostí je lyžařská škola s individuálním přístupem profesionálních instruktorů. O výuku se stará asi dvacítka instruktorů pro začátečníky i pokročilé. Styl zde pilují s individuálním přihlédnutím na tempo dítěte. A nezapomínají ani na dospělé, kteří se chtějí naučit novým trendům lyžování nebo se zbavit zažitých zlozvyků. A co mohou dělat rodiče nebo partneři, kteří nelyžují? Zázemí jim skvěle poskytne prosklená restaurace Akvárko s domácí kuchyní. Mohou si dát halušky, borůvkové knedlíky, famózní špekové knedlíky a pozorovat, jak se děti nebo partner na svahu zdokonalují.
www.stupava.cz

SKI PARK OSVĚTIMANY

SKI Park nabízí výborné podmínky pro lyžování a snowbording. K dispozici je 400m dlouhá sjezdovka s převýšením 98m. Svah je na začátku prudší, od půlky pak středně těžký, vhodný pro začínající i zkušenější lyžaře. Pro všechny, kdo si touží zalyžovat, ale nevlastní lyže či boty, je zde k dispozici půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení a dalších věcí. Vyzkoušet si tu můžete nové modely lyží a snowboardů, areál SKI PARK OSVĚTIMANY slouží totiž zároveň jako testovací centrum prodejny ELAN – HOPE SPORT. 

Pro ty nejmenší a pro začátečníky je zde k dispozici dětské lano, které mohou všichni mladší 12-ti let využívat zdarma. Díky umělému osvětlení vás ani tma nezastaví. Jezdit tu můžete nonstop v čase 9:00 – 20:00. A pokud máte v plánku naučit se nebo zdokonalit na lyžích či snowbordu, místní zkušení instruktoři vás to rádi naučí.
www.skiosvetimany.cz

SVAH BŘESTEK

Lyžařský areál MENDL SKI Břestek se nachází v blízkosti chatové oblasti za obcí Břestek u fotbalového stadionu. Dostupná je po místních komunikacích a disponuje parkovací plochou pro cca 200 osobních automobilů. Sjezdovka je dostatečně široká s mírným sklonem. Vhodná je především pro začátečníky, mírně pokročilé lyžaře, seniory a děti. V areálu je k dispozici rychlé občerstvení (párky, čaj, káva atd.) a sociální zařízení s teplou vodou a topením. Návštěvníci mají možnost využít restauraci „U krtka“ na nedalekém fotbalovém stadionu. Svah je v provozu od poloviny prosince do poloviny března v závislosti na místních klimatických podmínkách.
www.svah.brestek.cz

1. BĚŽKAŘSKÁ TRAŤ CHŘIBY

Láká vás představa projet si na běžkách celé Chřiby? Už to není sci-fi. Páteřní trasa běžecké trati začíná u nádraží Českých drah v Bohuslavicích na Hodonínsku, vede přes hřebeny Chřibů a končí u lávky pro pěší přes řeku Moravu u Otrokovic, na okraji lesa s názvem Tresný. Byla tak maximálně využita trasa přes atraktivní místa v Chřibech, jakými jsou Moravanské louky, parkoviště u Křížku, pískovcové skalisko Kozel, zřícenina hradu ve Střílkách, motorest Samota, Buchlov kámen, Brdo, Bunč, Komínské skály a Budačina. Lyžařská trasa slouží od jara do zimy také pěším turistům a cykloturistům. V Chřibech byla až dosud hustá síť turistických tras, ale chyběla v nich lyžařská stezka, po níž běžkaři volali.
Buchlovičtí lesáci turistům v chřibských lesích postavili celou řadu přístřešků a dalších zařízení a také se o jejich údržbu starají.
 

Scroll to Top