Do Chřibů i na běžkách

Ke stávajícím lyžařským vlekům se sjezdovkami v obcích Stupava, Břestek a Osvětimany je trasa pro běžkaře ideálním doplňkem. Celkem 45 kilometrů dlouhá trasa začíná u železničního nádraží v Bohuslavicích u Kyjova, vede přes Moravanské louky, parkoviště u Křížku, pískovcové skalisko Kozel a zříceninu Stříleckého hradu. Dále pokračuje přes motorest Samota, Buchlov kámen, Brdo, Bunč, Komínské skály a Budačinu. Konec lyžařské trasy se nachází u lávky pro pěší přes řeku Moravu u Otrokovic, na okraji lesa s názvem Tresný.

Hola hola, Stupava volá!

Je libo si zalyžovat? Potom vyzkoušejte Stupavu. Lyžařské středisko Stupava je moderní příměstské lyžařské centrum v Buchlovských horách, které nabízí čtyři vleky s celkovou přepravní kapacitou 2 500 os/hod. Areál je vhodný pro začínající i pokročilé lyžaře a vzít s sebou si můžete také snowboard. Sjezdové tratě v délce od 170 do 500 m jsou zasněžovány sedmi děly. Jsou osvětleny a upravovány dvakrát denně a zalyžovat si můžete také ve večerních hodinách. V areálu najdete také snowpark, půjčovnu a kvalitní servis lyží a snowboardů.

Sníh v úterý odpoledne uzavřel cestu přes Chřiby

Až čtyřicet centimetrů sněhu, uzavřená cesta přes Chřiby, celá řada dalších úseků sjízdná jen s pořádnou dávkou odvahy, ťukance, kam se podíváš. Sněhová nadílka způsobila v úterý 31. ledna 2017 kalamitu, kterou Slovácko už dlouho nepamatuje. „Jel jsem odpoledne z Holešova a cesta do Hradiště mi trvala dvě půl hodiny. Když už jsem si myslel, že jsem doma, zastavila mě v kopci ze Sadů do Mařatic nehoda autobusu s osobním autem, kvůli které byla cesta uzavřená. Zkusil jsem to objet z druhé strany, ale ani silnice od pekárny nebyla průjezdná.

Scroll to Top