Zveme vás na pochod Podzimní Chřiby

V sobotu 14. října se uskuteční každoroční pochod Podzimní Chřiby, pořádný Klubem českých turistů. Letos nás čeká už 46. ročník pochodu.  Pochod Podzimní Chřiby je zařazen do celostátního projektu KČT „Oslavy 100 let republiky a 130 let KČT“.

Výstava starých fotografií Chřibů

Milovníci Chřibů si zajisté nenechají ujít výstavu fotografií věhlasné turistické legendy ze Starého Města – více než čtyřiadevadesátiletého Vojtěcha Rosůlka. Výstava bude k vidění v Muzeu Podhradí v Buchlovicích a prohlédnout si na ní můžete staré fotografie Chřibů a Buchlovicka. Vernisáž se uskuteční v pátek 3. listopadu 2017 v 17:00 hodin. Výstava potrvá do 15. dubna 2018. 

Odkazy Miloše Hanáčka – 22. ročník

V pátek 20. října můžete s Klubem českých turistů vyrazit na osmadvacet kilometrů dlouhý pochod z Uherského Hradiště do Osvětiman. Jedná se o 22. ročník Odkazů Miloše Hanáčka – Vrcholy Chřibů (loňský čítal 20 účastníků). Sraz zájemců v 6:30 na autobusovém nádraží v Uherském Hradišti na stanovišti č. 6. Více info: www.kct.cz

Turista Rosůlek: Chřiby mám rád. Na Buchlov jsem vyšel i šedesátkrát za rok

V archivu má tisíce fotografií, v nohách tisíce kilometrů a u jména mu svítí číslo 94. Jeden z nejstarších turistů na Slovácku Vojtěch Rosůlek má od čtvrtku 16. února o rok více. Staroměšťan celý život aktivně sportoval, věnoval se jízdě na kole, lezení a do nedávna také turistice. Mnoho lidí ho zná také díky kalendářům, které každoročně vydává. S partou kamarádů prošel Vojtěch Rosůlek Tatry, rumunské Karpaty i bulharský Pirin. Třeba rok 1955. „Ve čtyři ráno jsme vyrazili z hájenky, přešli celý hřeben Roháčů a o třetí jsme stanuli na vrchu Volovce.

Okolím Břestecké skály šlapalo 500 turistů, stejný počet lidí zlákala zabijačka

Ačkoliv v sobotu zabloudila rtuť venkovních teploměrů v Chřibech, ale i v některých obcích na Slovácku až k desátému stupínku pod bod mrazu, turisty a milovníky přírody to neodradilo od účasti na šestatřicátém populárním pochodu Okolím Břestecké skály. Proč by si kvůli mrazu měli nechat ujít dobrá předsevzetí, že udělají něco pro své zdraví a shodí nějaké to kilo, které přibrali o vánočních a novoročních svátcích.

Ze slovácké zabijačky na výšlap do Chřibů

Čtvrtý ročník slovácké zabijačky pořádané v sobotu na velehradské návsi přinesl nejen nekonečné množství vepřových dobrot, ale také pořádnou porci zábavy. K dobré chuti vyhrávala skupina Lončáci z Modré, o parádní zpestření se postarali mistři České republiky v armwrestlingu (páce) z AWC Hluk. Pod jejich odborným dohledem si mohli zabijačkou posilnění muži i ženy zatrénovat.

Scroll to Top